Pozew frankowy – jak go złożyć?

Pozew frankowy – jak go złożyć?

Pozew frankowy to często jedyny sposób na uporanie się z nieuczciwym kredytem CHF. To właśnie to pismo prowadzi do rozpoczęcia sprawy w sądzie, która w wielu przypadkach kończy się sukcesem frankowicza. Jak złożyć taki pozew i jakie procedury warto rozważyć, zanim zdecydujemy się na takie posunięcie?

Składanie pozwu frankowego

Składanie pozwu to zadanie, które warto powierzyć doświadczonemu prawnikowi. W sprawach dotyczących unieważnienia kredytów CHF czy też odfrankowienia, szczególnie ważne jest, aby wybrać taką kancelarię, która zajmuje się sprawami frankowymi.

Działamy również w województwie mazowieckim.
Sprawdź: Kancelaria frankowa Warszawa

Zanim jednak dojdzie do złożenia pozwu frankowego, profesjonalna kancelaria zazwyczaj wystosowuje reklamację do banku, w którym frankowicz zaciągnął kredyt. Czasami kredytodawca uwzględnia reklamację i sprawa w sądzie nie jest konieczna. Oczywiście przed złożeniem reklamacji konieczna jest dokładna analiza umowy kredytowej oraz zebranie wszystkich istotnych dokumentów.

pozew frankowy napisanie

Pozew frankowy i co dalej?

Jak już wspomniano, pozew stanowi początek sprawy w sądzie. Pomoc kancelarii frankowej nie kończy się więc na analizie umowy, złożeniu reklamacji i przygotowaniu pisma procesowego. Profesjonalni prawnicy działają w imieniu klienta aż do końca sprawy, dążąc do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu CHF. Wspierają również frankowicza w dopełnieniu końcowych formalności.

Jeśli chcesz uwolnić się od nieuczciwego kredytu frankowego, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz online. Proponujemy bezpłatną i niezobowiązującą analizę umowy frankowej. Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

Zlecenia przyjmujemy mailowo: biuro@kancelaria-frankowa.pl lub za pomocą poniżej zamieszczonego formularza.

WYŚLIJ