Pomoc dla Frankowiczów – województwo pomorskie

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk, Tczew, Rumia i inne

Pomoc Frankowiczom – województwo pomorskie

Kancelaria prawna Momot & Knieć oferuje pomoc Frankowiczom na terenie całego kraju, w tym również prowadzimy sprawy dla Klientów z całego terenu województwa pomorskiego w tym między innymi z takich miast jak: Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Tczew, Rumia, Wejherowo, Starogard Gdański, Chojnice, Kwidzyn, Malbork, Sopot, Lębork, Pruszcz Gdański, Reda, Kościerzyna, Bytów, Ustka i wielu innych.

Wiele osób z miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i innych posiada kredyty walutowe, w tym kredyty frankowe. Powództwo o ustalenie nieważności umowy frankowej czy odfrankowienie można wnieść także przed Sądem w Gdańsku lub innym sądem właściwym dla miejsca zamieszkania Kredytobiorcy – Frankowicza.

Orzecznictwo Sądów w całym kraju w tym także Sądów Okręgowych w mieście Gdańsk i Słupsk, właściwych dla województwa pomorskiego oraz Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, jest aktualnie po wydaniu korzystnych dla frankowiczów przez TSUE, pomyślne.

Jest to skutkiem właściwej implamentacji do orzecznictwa krajowego postanowień dyrektywy 93/13 w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich. Dzięki orzeczeniom TSUE także i sądy krajowe, które wcześniej niechętnie podważały zapisy umów z bankami, pozostając w błędnym przekonaniu, iż umowy kredytu frankowego są ważne, zaczęły umowy te uznawać za nieważne.

Aktualnie postępowania przed Sądami Okręgowymi w miastach Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Słupsk, Toruń, Włocławek oraz Sądem Apelacyjnym w Gdańsku toczą się około 2-3 lat. Tym niemniej im później pozew zostanie złożony, tym większe może być wówczas aktualne obłożenie sądów a tym samym czas oczekiwania na wyrok może się wydłużyć.

Dlaczego warto rozważyć pozwanie banku o kredyt frankowy już teraz?

Jest kilka argumentów przemawiających za rozważeniem skierowania pozwu o kredyt frankowy już teraz. Należy wziąć pod uwagę, czy warto dłużej czekać zwłaszcza, że kurs franka szwajcarskiego (CHF) ciągle się umacnia. Wnosząc pozew i mając sumę wpłat co najmniej równą sumie wypłaconego kredytu, mogą Państwo złożyć wniosek o zabezpieczenie i wstrzymanie obowiązku wpłacania kolejnych rat aż do zakończeniu sprawy. Im później złożony będzie pozew, tym więcej rat uiszczą Państwo na rzecz banku a ponadto obłożenie sądów na terenie całego kraju ustawicznie wzrasta, co również wydłuża okres oczekiwania na wyrok.

Jaką pomoc mogę uzyskać?

Frankowicze z miast województwa poorskiego (miasta Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk i innych) mogą zwrócić się do naszej Kancelarii o całkowicie darmową weryfikację ich umowy o kredyt frankowy (w innych walutach również). Jeżeli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszej pomocy, chętnie sporządzimy dla Państwa dokumenty potrzebne do uzyskania od banku wymaganych dokumentów a potem złożymy pozew i będziemy Państwa reprezentować w postępowaniu przed wszystkimi sądami, w tym również mają Państwo zagwarantowaną ochronę w przypadku pozwu z roszczeń wzajemnych banku.

Formularz kontaktowy

Zlecenia przyjmujemy mailowo: biuro@kancelaria-frankowa.pl lub za pomocą poniżej zamieszczonego formularza.

WYŚLIJ