Kredyty frankowe województwo śląskie

Pomoc Frankowiczom – Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko – Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów i inne

Kredyty Frankowe Katowice

W związku z masowym udzielaniem kredytów frankowych w latach 2004-2011, ten rodzaj kredytu zaciągnęło również wielu Kredytobiorców z województwa śląskiego, zwłaszcza z takich miast jak Katowice, Gliwice, Częstochowa, Bielsko – Biała i inne.

Umowy stosowane przez banki, wśród których przodowały Millennium Bank, mBank, Getin Noble Bank, PKO BP S.A. Pekao S.A., BGŻ, Fortis Bank, ING, BOŚ i inne, były plagą w okresie od 2004 roku aż do 2011. Wszystkie wspomniane banki zachęcone możliwością zarabiania na ustalanych przez siebie kursach, stosowanym spreadzie walutowym oraz mając w perspektywie znaczącą aprecjację kursu CHF, udzielały chętnie kredytów we franku szwajcarskim. Często same zachęcały klientów do zaciągnięcia kredytu w walucie frank szwajcarski, traktowały łagodniej kryterium zdolności dla osób ubiegających się o taki kredyt a także oferowały nieraz kredyt w wysokości przekraczającej 100% wartości nieruchomości.

Wraz z umocnieniem się waluty CHF, banki te zaczęły osiągać rekordowe zyski. Nie należy ulegać złudzeniom, że dla banku umocnienie kursu waluty jest obojętne. Należy pamiętać, że fizycznie waluta CHF nie bywała używana w obrocie a jedynie stosowano ją jako punkt odniesienia do indeksacji kredytu. Poza tym każda rata kredytowa składa się z części kapitałowej i odsetkowej a ta druga jest czystym zarobkiem banku.

Z biegiem czasu wielu kredytobiorców Frankowiczów zaczęło uświadamiać sobie, że z biegiem czasu i wraz ze spłatą coraz wyższych rat, ich zadłużenie nie maleje ale rośnie. Uzyskali oni świadomość, że padli ofiarą machinacji ze strony banków a rzekomy frank szwajcarski w ogóle nie występował w ich kredycie, zaś jego wartość była ustalana arbitralnie decyzjami banku.

Dzięki orzecznictwu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), świadomość kredytobiorców co do nieuczciwych warunków zawartych w ich umowach znacząco wzrosła. Dodatkowo zmieniło się też podejście polskich sądów, które początkowo niechętne, z czasem zaczęły w sposób coraz bardziej ujednolicony podważać ważność umów kredytowych zawartych w walucie CHF.

Kredyty Frankowe Katowice

My też jako kredytobiorcy poznaliśmy na własnej skórze, na czym polegały mechanizmy stosowane przez banki i zdecydowaliśmy się skierować (z powodzeniem) sprawy do sądu żądając ustalenia nieważności umów kredytowych przez nas zawartych. Zdobyte doświadczenie od lat wykorzystujemy pomagając Klientom zmagającym się z podobnymi problemami. Pomagamy w tym klientom z miasta Katowice ale i innych miast na terenie województwa śląskiego.

Jeśli się Państwo zastanawiają nad tym, jaka jest najlepsza kancelaria frankowa do prowadzenia Waszej sprawy, polecamy przede wszystkim poszukiwać takich, które prowadzone są przez kwalifikowanych prawników jakimi są adwokat lub radca prawny. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw, gwarantują bezpośrednie prowadzenie Państwa sprawy jak również posiadają obowiązkowe ubezpieczenie od skutków ewentualnych błędów. Zdecydowanie należy unikać wszelkiego rodzaju firm odszkodowawczych, zwłaszcza takich, które jak grzyby na deszczu powstały na fali pozwów frankowych.

Nie powinni się Państwo obawiać o zadawanie pytań na temat tego, kto będzie prowadzić Państwa sprawę, czy posiada uprawnienia adwokata lub radcy prawnego, jak wygląda przyszła Państwa umowa z kancelarią a także, ile proces frankowy będzie Państwa kosztował.

Najlepsza kancelaria frankowa powinna  przeprowadzić nieodpłatną analizę umowy, przygotować dokumenty, złożyć pozew a także wskazać dokładnie jakich kosztów prowadzenia sprawy Państwo mogą się spodziewać. Co jednak najważniejsze, powinna wskazać, ile z tych kosztów Państwo odzyskają a ile środków poświęcą na wynagrodzenie Kancelarii.

Nasza Kancelaria oferuje możliwość zawarcia umowy opartej wyłącznie na stawkach ustawowych określonych w obowiązujących przepisach, bez ukrytych opłat, których wysokość okazywałaby się znana dopiero na zakończenie procesu. W ten sposób mogą Państwo odzyskać wszystkie koszty wygranej sprawy a zyskać profity w postaci pełnych odsetek od zasądzonych kwot.

Jest to związane z naszymi standardami, zgodnie z którymi najważniejsze jest dobro i zadowolenie naszych Klientów, stąd też kwestie naszego honorarium mają znaczenie drugorzędne.

Jeśli chcą Państwo bezpłatnie zweryfikować Państwa umowę kredytową i poznać naszą ofertę, to zachęcamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Zlecenia przyjmujemy mailowo: biuro@kancelaria-frankowa.pl lub za pomocą poniżej zamieszczonego formularza.

WYŚLIJ