Kredyty we frankach województwo lubuskie

Pomoc Frankowiczom – Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary, Żagań, Świebodzin, Międzyrzecz, Kostrzyn nad Odrą i inne.

Kredyty Frankowe Zielona Góra

Wielu kredytobiorców, którzy w latach 2004-2011 kupowali mieszkania, wpadło w pułapkę kredytów frankowych. Było to często spowodowane tym, że banki nie chciały udzielać kredytów w złotówkach, zniechęcały klientów do zaciągania kredytów w walucie krajowej lub kusiły rzekomo lepszą ofertą kredytu frankowego, w której można było płacić niższe raty, tudzież zaciągnąć kredyt na 110% wartości mieszkania.

Wiele takich kredytów zaciągnęli także mieszkańcy województwa lubuskiego, zwłaszcza mieszkający w takich miastach jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski i innych.

Bankami, które udzieliły najwięcej takich toksycznych kredytów były PKO BP, Millennium, mBank, Getin Noble Bank ale także i inne banki nie ustrzegły się „okazji”, jaką było dla nich udzielenie pozornie taniego kredytu. Poważnym uchybieniem leżącym po stronie instytucji kredytowych było nie udzielanie swoim Klientom informacji o ryzyku walutowym oraz perspektywie długookresowej aprecjacji kursów waluty szwajcarskiej.

Banki dodatkowo zastrzegały sobie rozmaite źródła dodatkowego dochodu, jakimi były w szczególności stosowane przez nie tabele kursowe, które umożliwiały bankowi ustalanie własnego, dowolnego kursu waluty CHF a nadto stosowano odmienne tabele przy udzielaniu kredytu a inne przy określaniu waluty spłaty. Tak zwany spread walutowy, był dodatkowym źródłem wzbogacanie się banków. Działał przy tym efekt skali i dzięki temu takie banki jak Millennium Bank, mBank, Getin Noble Bank, PKO BP S.A. Pekao S.A., BGŻ, Fortis Bank, ING, BOŚ, Nordea i inne notowały rekordowe wręcz zyski.

Zyski te były tym większe, im bardziej wzmacniał się kurs CHF względem PLN.

Po wielu latach okazało się dopiero, że kredyty te były produktami skonstruowanymi w sposób nieuczciwy. Rosła przy tym świadomość frankowiczów, którzy coraz chętniej zaczęli występować na drogę postępowania sądowego aby podważyć ważność ich umów kredytowych.

Dzięki temu, iż Rzeczypospolita Polska należy do Unii Europejskiej, w której obowiązują wyższe standardy ochrony konsumenta, kształtowane przez orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), sądy krajowe na czele z Sądem Najwyższym, po okresie, w którym nie dostrzegano wad umów kredytu frankowego Zielona Góra, zaczęły coraz częściej uznawać takie umowy za nieuczciwe i nieważne.

Frankowicze Gorzów Wielkopolski ale i z innych miast zaczęli coraz częściej z sukcesami podważać na drodze postępowania sądowego zawarte przez siebie umowy.

My też byliśmy frankowiczami, zawarliśmy umowy frankowe i wygraliśmy nasze sprawy, w których sądy uznały te umowy za nieważne. Mając duże, wieloletnie doświadczenie z zakresu ochrony konsumentów, udokumentowane licznymi wygranymi z instytucjami finansowymi, bankami, towarzystwami ubezpieczeniowymi, podjęliśmy się także pomocy frankowiczom Gorzów Wielkopolski i frankowiczom Zielona Góra a także frankowiczom z województwa lubuskiego.

Pewnie Państwo zastanawiają nad tym, która kancelaria frankowa byłaby najlepsza do prowadzenia Państwa sprawy. Jeżeli szukacie kancelarii to sugerujemy przede wszystkim, by Państwa sprawą zajął się dobry adwokat frankowy lub dobry radca prawny frankowy, którzy zapewnią bezpośrednie prowadzenie Państwa sprawy. Powinniście Państwo też wiedzieć, że każdy adwokat frankowy i radca frankowy musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC przy wykonywaniu zawodu prawniczego.

Sugerujemy unikać wszelkiego rodzaju kancelarii odszkodowawczych, zwłaszcza takich, które działają w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacji czy stowarzyszeń, albowiem w takich podmiotach faktycznie nikt nie ponosi odpowiedzialności. Nie obawiajcie się Państwo pytać, jaki adwokat lub radca prawny będzie prowadzić Państwa sprawę i przed podpisaniem umowy zażądać z nim bezpośredniej rozmowy. Ma to duże znaczenie, gdyż niektóre kancelarie frankowe dopiero po podpisaniu umowy poszukują prawnika do prowadzenia sprawy a nieraz kilkukrotnie zmieniają prawników w toku procesu, co może być źródłem poważnego zagrożenia interesów frankowiczów.

Najlepsza kancelaria frankowa przeprowadzi gratisowo analizę umowy, przygotuje dokumenty, złoży pozew poda całkowity koszt prowadzenia sprawy. Powinniście też Państwo od początku wiedzieć, ile z tych kosztów Państwo odzyskają od banku w przypadku wygranej, a ile środków nie odzyskają, gdyż będą one stanowić wynagrodzenie kancelarii.

Nasza Kancelaria frankowa oferuje możliwość zawarcia umowy opartej wyłącznie na ustawowych stawkach minimalnych, bez  jakichkolwiek ukrytych opłat, których wysokość okazywałaby się znana dopiero na zakończenie procesu (tak zwane sukcess fee).

Naszym głównym celem jest zadowolenie naszych Klientów, dlatego kwestie naszego honorarium mają znaczenie drugorzędne.

Jeżeli interesuje Państwa gratisowa weryfikacja Państwa umowy kredytowej i poznanie naszej oferty, zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Zlecenia przyjmujemy mailowo: biuro@kancelaria-frankowa.pl lub za pomocą poniżej zamieszczonego formularza.

WYŚLIJ