Odfrankowienie kredytu – najważniejsze informacje

Odfrankowienie kredytu – najważniejsze informacje

Odfrankowienie kredytu lub jego unieważnienie to kroki, na których podjęcie coraz częściej decydują się frankowicze. Czym jest odfrankowienie i czy warto do niego dążyć?

Odfrankowienie zobowiązania CHF

Frankowicze, którzy borykają się ze skutkami nieuczciwych kredytów, często zastanawiają się nad możliwością odfrankowienia swojego zobowiązania. Co to oznacza w praktyce?

Zobacz: Kancelaria frankowa Warszawa

Odfrankowienie polega na zmianie umowy kredytowej w taki sposób, aby zobowiązanie przestało zależeć od kursu obcej waluty. Proces ten prowadzi do sytuacji, w której zawarta umowa o kredyt CHF traktowana jest jako umowa zawiązana w złotówkach. Co ważne, zmiana ta obejmuje cały okres obowiązywania umowy.

odfrankowienie pomoc prawna

Odfrankowienie kredytu czy unieważnienie?

Jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne dla frankowicza: odfrankowienie czy unieważnienie? Z pewnością warto starać się o unieważnienie zobowiązania, ale wiele zależy od specyfiki zawartej umowy kredytowej.

Pierwszy krok do złagodzenia lub usunięcia skutków umowy kredytowej to analiza jej zapisów. Wyślij wiadomość do naszej kancelarii i skorzystaj z bezpłatnej analizy swojej umowy!

Formularz kontaktowy

Zlecenia przyjmujemy mailowo: biuro@kancelaria-frankowa.pl lub za pomocą poniżej zamieszczonego formularza.

WYŚLIJ